Zawody Sumo Challenge 2015

W sobotę 21 listopada 2015 roku nasi studenci uczestniczyli w VII edycji międzynarodowych Zawodów Robotów Sumo Challenge 2015 rozgrywanych w łódzkiej Manufakturze. Dwie drużyny reprezentujące Wydział Mechaniczny stanęły na podium.

W kategorii Sumo drużyna w składzie Adam Kalinowski, Krystian Chojnowski, Maciej Wysocki, Bartłomiej Łukaszuk, Marek Klimowicz oraz Bartosz Pawłow z robotem „Rudy” zajęła trzecie miejsce. Drugi robot w tej kategorii, „Pryzmat”, przez problemy techniczne i pomimo starań, nie zakwalifikował się do finału.
Robot MAPet w swoich debiutanckich zawodach zdobył trzecie miejsce w kategorii Freestyle. Zespół konstruktorów reprezentowali Jakub Kuryło oraz Patryk Mądry.
W kategorii Lego Sumo wystartowały dwie konstrukcje, którym do dalszych kwalifikacji zabrakło bardzo niewiele. Były to „WściekłyTłustyKogut” zbudowany przez Arkadiusza Nikonowicza, Rafała Pęskiego, Łukasza Mierzejewskiego oraz „Kakaowy Szatan” zbudowany przez Adama Wieczorka, Tomasza Szczęsnego, Rafała Rogalskiego i Agnieszkę Szkodzińską.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!