Wyróżnienia

Konstrukcje naszego koła naukowego zdobywają czołowe miejsca i wyróżnienia w różnych konkursach oraz zawodach w Polsce i na świecie.

Wyróżnienia w 2016

ROBO~motion

  • II miejsce w kategorii Lego Sumo: robot Tola (Arkadiusz Nikonowicz, Rafał Pęski, Tomasz Szczęsny, Rafała Rogalski oraz Adam Wieczorek)
  • III miejsce w kategorii Sumo: drużyna SumoMasters z robotem Masakrator (Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz, Bartłomiej  Łukaszuk, Bartosz Pawłow oraz Maciej Wysocki)
  • III miejsce w kategorii Freestyle: Projekt MAPet

Festiwal Robotyki Eastrobo

  • I miejsce w kategorii Lego Sumo: drużna Drużyna Pierścienia z robotem Nazgul (Agnieszka Szkodzińska, Damian Lubecki, Tomasz Szczęsny, Paweł Turycz i Ewa Kruszewska)
  • II miejsce w kategorii Sumo:  drużyna SumoMasters z robotem Masakrator (Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz, Bartłomiej  Łukaszuk, Bartosz Pawłow oraz Maciej Wysocki)
  • III miejsce w kategorii Sumo: drużyna SumoMasters z robotem Rudy (Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz, Bartłomiej  Łukaszuk, Bartosz Pawłow oraz Maciej Wysocki)

Robotic Tournament

  • II miejsce w kategorii Sumo: drużyna SumoMasters z robotem Masakrator (Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz, Bartłomiej  Łukaszuk, Bartosz Pawłow oraz Maciej Wysocki)
  • II miejsce w kategorii Lego RoboDragRace: robot Gruba Rybcia (Damian Lubecki, Agnieszka Szkodzińska, Łukasz Walczuk)
  • III miejsce w kategorii Sumo: drużyna SumoMasters z robotem Pryzmat (Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz, Bartłomiej  Łukaszuk, Bartosz Pawłow oraz Maciej Wysocki)
  • III miejsce w kategorii Lego sumo: robot Yaevinn (Damian Lubecki, Agnieszka Szkodzińska, Rafał Rogalski)
  • IV miejsce w kategorii Sumo: drużyna SumoMasters z robotem Rudy (Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz, Bartłomiej  Łukaszuk, Bartosz Pawłow oraz Maciej Wysocki)
  • IV miejsce w kategorii Lego RoboDragRace: robot Tourviel  (Damian Lubecki, Agnieszka Szkodzińska, Łukasz Walczuk)

Robomaticon

  • I miejsce w kategorii Sumo: drużyna SumoMasters z robotem Pryzmat (Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz, Bartłomiej  Łukaszuk, Bartosz Pawłow oraz Maciej Wysocki)
  • III miejsce w kategorii Freestyle: Projekt MAPet (Piotr Czaplicki, Jakub Kuryło, Patryk Mądry oraz Artur Milewski)

Wyróżnienia w 2015

Bionikalia

  • II miejsce w kategorii LEGO Sumo Light: robot WściekłyKogut (Arkadiusz Nikonowicz, Rafał Pęski, Rafał Rogalski i Łukasz Mierzejewski)

Konkurs Prac Dyplomowych ASTOR

  • II miejsce za pracę inżynierską pt. „Algorytmy dla robota grającego w warcaby za pomocą systemu wizyjnego” (Łukasz Marchewka)

Sumo Challenge

  • III miejsce w kategorii Sumo: drużyna SumoMasters z robotem Rudy (Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz, Bartłomiej  Łukaszuk, Bartosz Pawłow oraz Maciej Wysocki)
  • III miejsce w kategorii Freestyle: Projekt MAPet (Piotr Czaplicki, Jakub Kuryło, Patryk Mądry oraz Artur Milewski)

Robocomp

  • II miejsce w kategorii Sumo: drużyna SumoMasters (Krystian Chojnowski, Marek Klimowicz, Bartłomiej  Łukaszuk, Bartosz Pawłow oraz Maciej Wysocki)

European Rover Challenge

  • II miejsce drużyny #next (Maciej Rećko, Maciej Baka, Michał Ostaszewski, Jakub Kuryło, Piotr Czaplicki, Artur Milewski) 

University Rover Challenge

  • IV miejsce drużyny #next (Maciej Rećko, Maciej Baka, Michał Ostaszewski, Jakub Kuryło, Piotr Czaplicki, Artur Milewski, Łukasz Marchewka) 

Opolski Festiwal Robotów

  • IV miejsce w kategorii Sumo: robot Rudy (Krzysztof Kuna, Szymon Barszczewski, Piotr Dziuba)

Roboxy

  • I miejsce w kategorii Freestyle: robot łazik spalinowy Rosie
  • II miejsce w kategorii Sumo: robot Rudy
  • II miejsce w kategorii Lego Linefollower: robot Panzerhound
  • IV miejsce w kategorii Sumo: robot Karbonowy Cygan

Trójmiejski Turniej Robotów

  • II miejsce w kategorii Freestyle: robot łazik spalinowy Rosie
  • III miejsce w kategorii Sumo: robot Rudy

Festiwal Robotyki Eastrobo

  • I miejsce w kategorii Lego Linefollower: robot ŚwieżyNidoLine (Tomasz Grześ, Marta Kwiatkowska, Aneta Łukowska, Aleksander Jakubowski, Patryk Mądry)
  • II miejsce w kategorii Sumo: robot Rudy (Szymon Błażej Barszczewski, Piotr Dziuba oraz Nils Thernstrom (Wydział Elektryczny))
  • III miejsce w kategorii Micromouse: robot Dead Mouse (Krzysztof Kuna, Marek Klimowicz, Konrad Krzysztof Kwaśniewski, Adam Wieczorek)
  • IV miejsce w kategorii Lego Linefollower: robot Małgosia (Adam Wieczorek, Tomasz Białobrzewski, Tomasz Szczęsny, Rafał Rogalski, Karolina Kurzątkowska)

Festiwal Robotyki Cyberbot

  • III miejsce w kategorii Micromouse: robot Dead Mouse (Krzysztof Kuna, Marek Klimowicz, Konrad Krzysztof Kwaśniewski, Adam Wieczorek)

Podlaska Marka Roku 2014

  • Hyperion 2 został laureatem Podlaskiej Marki Roku 2014 (Michał Grześ, Maciej Baka, Robert Bałdyga, Jakub Maliszewski, Maciej Rećko, Jacek Wojdyła)

Robotic Tournament

  • II miejsce w kategorii Sumo: robot Rudy (Szymon Błażej Barszczewski, Piotr Dziuba oraz Nils Thernstrom (Wydział Elektryczny))
  • III miejsce w kategorii Micromouse: robot Dead Mouse (Krzysztof Kuna, Marek Klimowicz, Konrad Krzysztof Kwaśniewski, Adam Wieczorek)

Robomaticon

  • II miejsce w kategorii Lego Sumo: robot Tytanowy Janusz (Adam Wieczorek, Tomasz Szczęsny)
  • III miejsce w kategorii Lego Sumo: robot Nindoking (Tomasz Grześ, Tomasz Białobrzewski)