SumoMasters zwycięża w Ameryce

W dniu 29 kwietnia drużyna SumoMasters z KNR Wydziału Mechanicznego zakończyła swój udział w największych zawodach robotycznych Ameryki Północnej – Robogames 2018 w Pleasanton uzyskując 2 złote medale i jeden brązowy.

Drużyna brała udział w dwóch kategoriach MiniSumo oraz MegaSumo. W kategorii MiniSumo do udziału przez organizatorów dopuszczonych zostało 29 konstrukcji, z czego 3 należały do zespołu SumoMasters. Najlepszym z robotów okazał się robot Hellfire2, który zajął 1. miejsce. Dwie pozostałe konstrukcje uplasowały się w top16.

W koronnej kategorii MegaSumo wzięły udział 24 konstrukcje. Najwyższe miejsce zajął robot drużyny SumoMasters ACE, trzecie Masakrator, a Speedster czwarte. Zawodnicy z reszty krajów byli pod ogromnym wrażeniem, że zespół posiada tak dużo świetnie zbudowanych robotów.

Najbardziej ucieszył nas sukces robotów mini, które w ostatnim czasie przeszły gruntowną modernizację. Zostały również tak jak ich większe odpowiedniki, wyposażone w dostarczone przez firmę Wenglor czujniki oraz silniki dostarczone przez firmę Faulhaber. Dodatkowo nowe układy sterujące (zaprojektowane przez członków drużyny), na pewno wpłynęły na wyniki – mówi zespół SumoMasters.

Wsparli nas: Wydział Mechaniczny i Politechnika Białostocka, prezydent miasta Białegostoku (w ramach umowy dotyczącej promocji miasta) oraz firmy: Wenglor, Faulhaber i Yato.  Projekt realizowany jest w ramach grantu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Najlepsi z najlepszych! 2.0.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *