Sekcje

Robotyka jest bardzo obszerną dziedziną, dlatego Koło Naukowe Robotyków jest podzielone na sekcje, w ramach których wykonywane są różne zajęcia i projekty. Posiadamy sekcje robotów lego, w której początkujący mogą rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem robotów, a także sekcje projektowe w których buduje się własne konstrukcje.

 

Sekcja Robotów Lego

Sekcja Lego, Sekcje KNR

Sekcja zajmuje się konstruowaniem i programowaniem robotów zbudowanych z zestawów Lego Mindstorms. Jest to jedna z liczniejszych sekcji w kole. W zasobach posiadamy roboty serii NXT i Ev3. Sekcja ta posiada niezmierzoną liczbę osiągnięć i wyróżnień w różnych konkursach od szczebla lokalnego do międzynarodowego w kategoriach Lego Sumo, Linefollower oraz w zadaniach logarytmicznych.

Przewodniczący: Bartłomiej Łobocki
E-mail: kerdil.shadowstalker@gmail.com

 

Sekcja Bezzałogowych Obiektów Latających

To wszystkie obiekty latające, które nie posiadają pilota w kokpicie. Dziedzina, choć młoda, zyskuje coraz większą popularność. Pojazdy te niosą za sobą duże możliwości do rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Także u Nas możesz zobaczyć, na czym ona polega – może akurat to coś dla Ciebie i w przyszłości zbudujesz własny pojazd latający?

 

Sekcja Sumo

Zawody robotów klasy SUMO są „mechanicznym” odpowiednikiem prawdziwych walk japońskich zapaśników. Turnieje te posiadają ściśle określone zasady współzawodnictwa. Konstruktorzy budują roboty o wymiarach nie większych niż 20×20 centymetrów, nie cięższe niż 3 kilogramy. Istnieją też inne kategorie robotów SUMO, takie jak: Mini, Micro, Nano i Humanoid (jako jedyny sterowany zdalnie). W Naszym kole powstają głównie roboty Standard SUMO.

 

Sekcja Robotów Mniejszych

Sekcja Micromouse, Sekcje KNR

Roboty mniejsze są kategorią która skupia wszelkie roboty małych rozmiarów, takie jak micromouse czy linefolower. W przypadku micromouse niewielkie roboty mają za zadanie przeszukanie labiryntu, by jak najszybciej znaleźć drogę do wyznaczonego punktu. Mimo, że to młoda konkurencja, która niedawno zagościła na naszej uczelni, już możemy pochwalić się sporymi sukcesami.