Sekcje

Robotyka jest bardzo obszerną dziedziną, dlatego Koło Naukowe Robotyków jest podzielone na sekcje, w ramach których wykonywane są różne zajęcia i projekty. Posiadamy dwie sekcje, które uczą podstaw potrzebnych do tworzenia robotów, a także sekcje projektowe w których buduje się własne konstrukcje.

Sekcja Elektro i Mikrokontrolerów

Sekcja Electro, Sekcje KNR

Sekcja Electro skupia swoje działania na nauczaniu podstaw elektroniki i robotyki. Zajęcia w formie laboratorium, w przyjemny i prosty sposób pozwalają na uzyskanie praktycznej wiedzy z elektroniki i konstrukcji prostych robotów. Zdobyte podczas zajęć umiejętności stanowią solidne podstawy do aktywnego działania w innych sekcjach naszego koła.

Sekcja Mikrokontrolerów ma na celu wprowadzenie początkujących programistów i elektroników w tajniki budowy, działania i użycia układów wykorzystujących mikrokontrolery. Zakres tematów obejmuje zagadnienia od najprostszych, jak sterowanie świecącą diodą, po zaawansowane, jak sterowanie wyświetlaczami, silnikami czy komunikacją między układami. Przyswojona wiedza umożliwia budowę własnych układów opartych o mikrokontrolery, w tym robotów, w których mikrokontroler jest „mózgiem”.

Opiekun: Marek Klimowicz
E-mail: mareq0[at]onet.eu

Sekcja Robotów Lego

Sekcja Lego, Sekcje KNR

Sekcja zajmuje się konstruowaniem i programowaniem robotów zbudowanych z zestawów Lego Mindstorms. Jest to jedna z liczniejszych sekcji w kole. W zasobach posiadamy roboty serii NXT i Ev3. Sekcja ta posiada niezmierzoną liczbę osiągnięć i wyróżnień w różnych konkursach od szczebla lokalnego do międzynarodowego w kategoriach Lego Sumo, Linefollower oraz w zadaniach logarytmicznych.

Opiekun: Tomasz Szczęsny
E-mail: tomaszsz95[at]gmail.com

Sekcja Bezzałogowych Obiektów Latających

To wszystkie obiekty latające, które nie posiadają pilota w kokpicie. Dziedzina, choć młoda, zyskuje coraz większą popularność. Pojazdy te niosą za sobą duże możliwości do rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Także u Nas możesz zobaczyć, na czym ona polega – może akurat to coś dla Ciebie i w przyszłości zbudujesz własny pojazd latający?

Opiekun: mgr inż. Daniel Ołdziej
E-mail: d.oldziej[at]pb.edu.pl
Pokój WM-318

Sekcja Micromouse

Sekcja Micromouse, Sekcje KNR

Micromouse jest kategorią w której niewielkie roboty mają za zadanie przeszukanie labiryntu by jak najszybciej znaleźć drogę do wyznaczonego punktu. Mimo, że to młoda konkurencja, która niedawno zagościła na naszej uczelni, już możemy pochwalić się sporymi sukcesami.

Opiekun: inż. Kwaśniewski Konrad Krzysztof
E-mail: conradkk[at]wp.pl

Sekcja Sumo

Zawody robotów klasy SUMO są „mechanicznym” odpowiednikiem prawdziwych walk japońskich zapaśników. Turnieje te posiadają ściśle określone zasady współzawodnictwa. Konstruktorzy budują roboty o wymiarach nie większych niż 20×20 centymetrów, nie cięższe niż 3 kilogramy. Istnieją też inne kategorie robotów SUMO, takie jak: Mini, Micro, Nano i Humanoid (jako jedyny sterowany zdalnie). W Naszym kole powstają głównie roboty Standard SUMO.