Sekcja LEGO KNR zbiera kolejne doświadczenia!

Drużyna w składzie Józef Szymelewicz oraz Łukasz Daniłowicz w dniu 19 maja 2018 roku wzięła udział w V edycji międzynarodowych zawodów ROBO~Motion 2018.

 W międzynarodowych walkach robotów LEGO Sumo wystartowało około 20 zawodników. Drużyna przygotowała na nie dwie autorskie konstrukcje: „Źdźebełko” i „Okruszek”.

Robot „Źdźebełko” pokonał innych zawodników w grupie eliminacyjnej zdobywając największą możliwą liczbę punktów i uplasował się na 1 pozycji kwalifikującej się do finałów. Jednak przegrana w ćwierćfinale pozbawiła drużynę podium. Robotowi „Okruszek” zabrakło jednej wygranej do możliwości uczestnictwa w finałach. W efekcie drużyna zajęła 5 miejsce ale przy tej okazji zdobyła wiele doświadczenia bojowego, które z pewnością wykorzysta przy pracy nad przyszłymi robotami.

Należy zaznaczyć, że jak na pierwsze starty naszej drużyny pierwszoroczniaków w kategorii LEGO Sumo jest to bardzo wysoka pozycja. Dzięki odniesionym w ostatnim czasie zwycięstwu (I miesjsce w Lego Linefollower w Zawodach Robotów Mobilnych JURABOT Krasiejów 2018) drużyna stała się rozpoznawalna wśród innych zawodników.

 

Udział w zawodach pozwolił również na poznanie i wymianę doświadczeń z członkami innych drużyn. Żartobliwie można powiedzieć, że z okazji V edycji zawodów drużyna zajęła 5 miejsce ;). Drużyna chwaliła również bardzo dobrą organizację zawodów. Po zakończeniu imprezy miłym gestem organizatorów było zaproszenie wszystkich uczestników na grilla. Dziękujemy za wspólną rywalizację i spotkanie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *