RoboticTournament 2016

Dnia 9 kwietnia 2016 roku studenci Wydziału Mechanicznego, z Koła Naukowego Robotyków, brali udział w VIII Międzynarodowym Turnieju Robotów RoboticTournament 2016. W kategorii Sumo uczestniczyli z trzema konstrukcjami, Masakratorem, Pryzmatem i Rudym, które zajęły odpowiednio drugie, trzecie i czwarte miejsce. Konstruktorami są Krystian Chojnowski, Adam Kalinowski, Marek Klimowicz, Bartłomiej Łukaszuk, Bartosz Pawłow i Maciej Wysocki.
Sekcja Lego koła naukowego wystawiła cztery konstrukcje, po dwa roboty w kategorii Sumo for lego oraz RoboDragRace for lego. Dwa roboty spośród czterech uczestniczących w zawodach zajęła miejsca na podium. W kategorii Sumo for lego, robot Yaevinn zajął trzecie miejsce. Druga konstrukcja, Faoiltiarna, została wyeliminowana w bratobójczej walce w 1/8 finału. Oba roboty zostały stworzone przez Damiana Lubeckiego, Rafała Rogalskiego oraz Agnieszkę Szkodzińską. W RoboDragRace for lego, robot Gruba Rybcia (Damian Lubecki, Agnieszka Szkodzińska, Łukasz Walczuk) zajął drugie miejsce, a robot Tourviel uplasował się na czwartej pozycji w rankingu.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Już za tydzień kolejne zmagania na zawodach EastRobo 2016 w Białymstoku.

Projekt został dofinansowany z budżetu Prezydenta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta poprzez osiągnięcia i wynalazki Politechniki Białostockiej.