RobotChallenge 2016

Na dwa dni, 12 i 13 marca 2016 roku, Wiedeń stał się stolicą robotyki. Odbyły się tam zawody RobotChallenge 2016. W zawodach zostały wystawione 644 konstrukcje w 14 różnych konkurencjach. Nasi studenci z Koła Naukowego Robotyków startowali w trzech konkurencjach: Mega Sumo, Lego Sumo oraz Lego Linefollower.

Drużyna w składzie Krystian Chojnowski, Adam Kalinowski, Marek Klimowicz, Bartłomiej Łukaszuk, Bartosz Pawłow i Maciej Wysocki uczestniczyła w konkurencji Mega Sumo z dwoma robotami. Najnowsza konstrukcja, Masakrator, uzyskał wysoką 9 lokatę pokonując dużo bardziej doświadczonych przeciwników. Robot Rudy nie przeszedł niestety eliminacji z powodów technicznych, został uszkodzony podczas pierwszej walki.

Jak zwykle dużą popularnością cieszyła się kategoria Lego Sumo, przez co robot Wiercik musiał pokonać wielu przeciwników. Ostatecznie uplasował się na 9 pozycji w rankingu. W tej dyscyplinie uczestniczyło ponad 140 konstrukcji. Robot został stworzony przez Rafała Rogalskiego, Tomasza Szczęsnego oraz Adama Wieczorka.

W kategorii Lego Linefollower konkurencja okazała się zbyt silna i robot nie zdołał zakwalifikować się do dalszych etapów konkurencji.

Drużyna studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wróciła bogatsza o nowe doświadczenia – z pewnością zaprocentuje to w przyszłości.

Wyjazd został dofinansowany z budżetu Prezydenta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta poprzez osiągnięcia studentów Politechniki Białostockiej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *