Pchełka na pierwszym miejscu

6 kwietnia 2019 roku odbyły się w Rybniku międzynarodowe zawody robotów. Uczestniczyli w nich zawodnicy m.in. z Polski, Czech, Słowacji, Rumunii oraz z Włoch.

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej reprezentowała drużyna z Koła Naukowego Robotyków w składzie: Józef Szymelewicz, Radosław Chludziński, Łukasz Daniłowicz oraz Karol Waszczak. Zespół wystawił roboty w konkurencjach Sumo, Minisumo, Robostrong, Linefollower oraz Linefollower Enhanced, dochodząc do finałów w każdej z nich.

Start w finałach najlepiej udał się w konkurencji Linefollower Enhanced (line follower z przeszkodami). Po trudach związanych z odpowiednim zaprogramowaniem, robot Pchełka najszybciej autonomicznie przejechał całą trasę, pokonując przy tym wszystkie przeszkody i zajmując tym samym 1 miejsce na podium. Tuż za nim uplasowali się Czesi, którzy zaprosili naszą drużynę na zawody u siebie. To był kolejny start, który pozwolił zdobyć nowe doświadczenia i przeprowadzić kolejne cenne obserwacje oraz testy konstrukcji. Serdecznie gratulujemy!

Start możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *