Nowości

Robomaticon 2017

Dnia 4 marca 2017r. w Warszawie odbyły się zawody Robomaticon, w których wystartowali członkowie naszego Koła Naukowego.  W zawodach Sumo rozgrywanych na drewnianych matach roboty Masakrator oraz Pryzmat zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce (Maciej Wysocki, Marek Klimowicz, Bartosz Pawłow). Dodatkowo w kategorii Mini Sumo wywalczone zostało 4 miejsce Bartosz Pawłow). Natomiast w kategorii LineFollower Turbo robot Racket (Tomasz Szczęsny) zajął 3 miejsce.

Piąte miejsce w Tokio

Drużyna SumoMasters wzięła udział w zawodach robotycznych All Japan Robot-Sumo Tournament odbywającymi się w Tokio. Są to międzynarodowe zawody, uchodzące za mistrzostwa świata w dziedzinie walk robotów Sumo. Studenci z naszego Koła Naukowego wystawili w tegorocznej edycji turnieju dwie konstrukcje sumo, Masakratora i Speedstera. Speedster w decydującej wale o finał odpadł z zawodów, jednakże Masakrator pomyślnie przeszedł kwalifikacje i dostał się do głównego turnieju.
W finalnie wywalczył 5-te miejsce na świecie, ex-aequo z trzema konstrukcjami z Rumuni, Turcji i Meksyku.

Liczne sukcesy na Robotic Arena 2016

W zawodach Robotic Arena 2016, zorganizowanych 10 grudnia na Politechnice Wrocławskiej, wystąpili przedstawiciele Koła Naukowego Robotyków z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział 187  robotów startujących w 12 kategoriach. Pomimo dużej konkurencji nasi zawodnicy odnieśli liczne sukcesy:
– 3 miejsce w kategorii Line Follower Drag, oraz 3 miejsce w kategorii Line Follower Drag, Tomasz Szczęsny z robotem ROCKET
– 1 miejsce w kategorii MegaSumo, drużyna SumoMasters z robotem Speedster
– 2 miejsce w kategorii MegaSumo, drużyna SumoMasters z robotem Masakrator
– 1 miejsce w kategorii Freestyle oraz nagroda publiczności, drużyna #next z analogiem łazika marsjańskiego RED.

SumoChallenge 2016

Dnia 19 listopada 2016r. członkowie Koła Naukowego Robotyków wzięli udział w zawodach SumoChallengo organizowanych w łódzkiej Manufakturze. Drużyna #next z łazikiem marsjańskim RED w kategorii Husarion Freestyle zajęli I miejsce. Natomiast Patryk Mądry  z robotem Spock zajął I miejsce w kategorii Ketchup House.

RoboChallenge 2016, Bukareszt

W dniach  28 – 30 października odbyły się zawody RoboChallenge 2016 w stolicy Rumunii, Bukareszcie. W zawodach wzięli udział członkowie naszego Koła Naukowego, drużyna #next w składzie: Aneta Łukowska, Paweł Turycz, Tomasz Szczęsny , Łukasz Mierzejewski, Artur Milewski, Maciej Baka, Adrian Pilis, Piotr Tomaszuk , Michał Ostaszewski oraz drużyna SumoMasters w składzie Marek Klimowicz, Krystian Chojnowski, Bartosz Pawłow i Maciej Wysocki.

W kategorii Freestyle Showcase,  łazik marsjański RED zajął I miejsce.

SumoMasters wystawili do walk trzy konstrukcje. Roboty walczyły dzielnie, dwa z nich Masakrator i Speedster awansowały aż do finałów.