10 urodziny KNR!

Może tego nie wiecie, ale Koło Naukowe Robotyków zostało utworzone 10 lat temu z inicjatywy studentów. Pierwsza odsłona strony internetowej miała miejsce 18 maja 2006. Od samego początku jednym z głównych tematów realizowanych przez członków Koła były roboty Sumo. W trakcie swojego rozwoju KN zajęło się Lego Mindstorms (pierwsze zestawy RCX można jeszcze znaleźć), quadrocopterami i manipulatorami.
Obecnie KN Robotyków liczy około 100 osób, które pracują w 7 sekcjach, które zajmują się ponad 10 typami różnych robotów. Co roku powstaje wiele konstrukcji, które zdobywają czołowe miejsce w Polsce i zza granicą. Najbardziej widowiskową i prestiżową częścią naszego koła są analogi łazików marsjańskich, które nieprzerwanie zdobywają wysokie miejsca na zawodach URC oraz ERC. Możemy się pochwalić Projekt Hyperion, Projekt #next, SumoMasters, Projekt MAPet.
Rozwój naszego KN zawdzięczamy utalentowanym studentom, ale również władzom naszego wydziału, które wspierają nasze projekty! Duży wkład ma również opiekun dydaktyczny dr inż. Justyna Tołstoj-Sienkiewicz, która dzięki swoim staraniom oraz ciężkiej pracy przyczyniła się do prężnego rozwoju KN.
Dorobiliśmy się oprócz profilu na FB pełnoprawnej strony internetowej, profilu na G+ oraz kanału youtube.

Kopie stron można znaleźć pod tutaj i tutaj